Label » Promes

Еден малку поинаков #МедоГотви рецепт :)

За 1ви април направивме еден малку поинаков #МедоГотви рецепт. Главен лик беше Воислав ОК Здравковски, а што подготви тој, можете да погледнете на видеото подолу. Добар апетит! Илиии, можебии…хммм…:/

промес

Расположени за кинеска храна?

Состојките се тука :) Научете како да го приготвите вкусното слатко-кисело пилешко на #МедоГотви тука:

промес

Карбонара а ла Тања :)

Тања ни испрати супер вкусен рецепт за карбонара кој наскоро ќе можете да го погледнете во ново видео на #МедоГотви :)

Испробајте го и вие рецептот и споделете го со нас вашето мислење :)

200 гр. сланина

1 јајце

1 солена хопла

шпагети

1 низа шери домати

1 китка магдонос

Сланината се сече на долги тенки ленти. Сланината треба да е на собна температура за да пуштат мастите пред да се стави во тавче и да се покрие со вода. Се пржи додека водата не испари.

Шпагетите се варат во плитко широко тавче покриени со вода, додека водата не испари или се згусне од скробот.

Во тавчето со сланината се додаваат јајцето, хоплата и зачините, па целото се претура во тавчето со шпагетите. Се декорира со шери домат и магднос.

промес

#МедоГотви во малку поинакво издание :)

Кога не готви, Медо си наоѓа други занимации во кујната :) Погледнете како изгледаше сцената на #МедоГотви помеѓу снимања :)

промес

#МедоГотви слатко кисело пилешко

Погледнете го најновиот рецепт на Медо со производите на PROMES и PROMILK :)

промес