Tag » Kondom

Prezervatif Kullanımı

Prezervatif Nasıl Kullanılır?

Prezervatifin kullanımı son derece kolaydır. Eczaneden aldığınız prezervatifi açtıktan sonra içinden bir adet alınır ve erkeğin penisine düzgün bir şekilde yerleştirilir. Prezervatif kullanımında dikkat edilmesi gereken konu bu koruyucunun tek seferlik kullanımı olduğudur. 38 kata lagi

Cinsel Sorunlar

MyDirtyHobby – Zwei mal Zwangsentsamung im Kondom http://bit.ly/1JoyVOj

#MKMspoiler 6 - Love Rosie

Hi readers, kali ini MKM mau review film dari Inggris. Siapa tahu dengan postingan ini, MKM diundang oleh Ratu Inggris, terus dikasih gelar Sir. Lalu MKM ditugaskan ke laut untuk menangkap bajak laut. 611 kata lagi

Cinta

Што доколку партнерот, дечко ти, не сака да користи кондом?

Што доколку партнерот, дечко ти, не сака да користи кондом? Ти вика “со кондом не ми е убаво толку” или пак “ај само овој пат без кондом”. Колку од нас го доживеале ова преговарање дали да се употреби кондом? Особено она “не се секирај, ќе свршам надвор и излезам на време”. Колку сте сигурни дека ќе “излезе на време” и дека нема да останете бремена?

Сексот без кондом носи ризик од сексуално преносливи инфекции, ХИВ и несакана бременост. Има многу причини поради кои девојките се одучуваат на секс без кондом, но има уште толку многу последици поради тоа ризично однесување!

И после фрки, циклусот доцни, дали сум бремена, па сто пати пресметувате каде свршил партнерот, дали да купам тест за бременост, каде да го купам, кој е најдобар тест, дали е скап, дали да одам на гинеколог, дали ќе ме дознаат другите…

Реално нели?

Затоа наместо да се оптоварувате со вакви слични ситуации, превенирајте ги!

Дискутирајте со партнерот, објаснете колку е важно да водите грижа за вашето здравје, дека не можете да уживате во сексот, доколку постојано мислите дали ќе сврши внатре! Плус, многу од сексуално преносливите инфекции немаат симптоми! На крај краева, дали сакате да останете бремена, а одите во школо или пак студирате? Дискутирајте со гинекологот, прашајте која контрацепција би била најдобра за вас, кондом, спирала, пилула!

modif kondom tangki r25

setelah hampir 3bln nunggangin R25  standart pengen juga sedikit ngerubah penampilan.

setelah browsing dan intip -intip di om google  pilihan dengan mengganti kondom tangki , dapat mendongkrak penampilan dengan budget minim .. 43 kata lagi

Bali

Каде што постојат митови и неточни информации, постои и погрешен избор.

Митови, погрешни информации, нецелосни информации постојат за се’ и сешто. Исто така и за оралната хормонска контрацепција, каде митовите и погрешните информации преовладуваат повеќе за разлика од точните и вистинските информации. Каде што постојат митови и неточни информации, постои и погрешен избор.
Оралната хормонска контрацепција на светско ниво е еден од најпопуларните методи на заштита од несакана бременост. За потсетување, кондомот заедно со пилулата, нудат над 99% заштита од несакана бременост и сексуално преносливи инфекции. Пилулата е еден од најистражуваните и најупотребуваните лекови во светот!
Употребата на пилулата, на модерната орална контрацепција е највисока во САД, Франција, Велика Британија, Германија, Италија и Шпанија. Во Хрватска, како земја блиска на нашата, во 2007 година, 80.000 девојки и жени на возраст од 15-49 години користеле орална контрацепција. Сексуално активните адолесценти што не користат контрацепција имаат 90% шанси да забременат во период од една година.
Причината зошто постојат погрешни информации за оралната хормонска контрацепција е тешко да се каже. Факт е дека постојат! Сметам дека дел од одговорноста лежи кај пријателите, семејството, медиумите кои ги пласираат тие информации, наспроти мислењето на стручните лица, гинеколозите. Многу често се потпираме на другите искуства и забораваме дека секој секој од нас е различен. Затоа и секогаш ве охрабрувам на редовни прегледи и консултации со матичниот гинеколог!
Дали знаете дека пилулата не штити само од несакана бременост, туку има и други не-медицински придобивки?

Cara Memakai Kondom yang Unik dan Asik

Halo guys, sadar nggak sih kalau beberapa pria merasa kalau memakai kondom saat berhubungan seks akan mengurangi kenikmatan dan membuat Mr.P jadi nggak nyaman? Padahal alat konstrasepsi ini dibuat sebenarnya punya tujuan yang baik… 390 kata lagi

Imajinasi