Tag » Duka

Kadang

Hidup

Kadang membusung

Kadang merenung

Kadang menyusun batu bata cita

Kadang pasrah merelakan harta benda terhanyut gelombang duka

Kita tak pernah tau mana yang lebih baik untuk kita… 64 kata lagi

Poem

Prasangka

Kita bisa mengembalikan semuanya seperti semula
Kecuali jarak dan apa yang tersembunyi pada malam
Cerita-cerita yang tak lagi sampai pada telinga
Kata-kata yang tak lagi tersampaikan sempurna… 37 kata lagi

Puisi

Takaj dhe Duka në kafe! Ç’po diskutojnë para Partizan Beogradit?

Në prag të një ndeshjeje mjaft të rëndësishme në shumë aspekte mes Skënderbeut dhe Partizan Beogradit, e vlefshme për Grupin B të Ligës së Europës, presidenti i korçarëve, Ardjan Takaj, dhe presidenti i FSHF-së, Armand Duka, kanë zhvilluar një takim mes tyre. 92 kata lagi

Sport

​Resep Bolu Kehidupan

By : Chef Bunda Sei

Bahan-bahan :

1sdt  rasa suka

1sdt  rasa duka

1sdt  senyum

1sdt  airmata

1 toples selai Doa yang baik

Toping istimewa Rasa Syukur… 139 kata lagi

Okt2017

Duka befason të gjithë me komentin për humbjen e sigurtë të Shqipërisë në Spanjë

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, mendon se Kombëtarja kuqezi e ka arritur objektivin e saj në këto kualifikuese dhe se ajo nuk është ekip për të pranuar humbjet kundër, por ndaj Spanjës dhe Italisë duhet të jepet maksimumi për të promovuar vlerat e futbollit tonë. 289 kata lagi

Sport

Sampai Maut Memisahkan...

Sebulan lalu.
Sepasang suami istri duduk bersama sambil menerawang masa depan mereka. Di rumah kontrakan mereka, yang sempit itu, mereka hidup bersama dua anak perempuannya. Belum 10 tahun perkawinan yang diarungi tapi evaluasi untuk perbaikan hubungan perkawinan telah jadi bahasan keduanya. 570 kata lagi

Catatan Harian

Dalam Elegi: Surat Untuk Ryan Ardi Maulana

“Ryan udah ga ada. Maafin Ryan. Kirim doa buat rian.”

Bunyi sebuah teks dari akun WA-mu. Kakiku lemas, sudah mengira ini bakal terjadi juga namun seisi rongga dadaku seolah ingin berontak keluar. 1.342 kata lagi

Opini